O projekte

Jaro Filip bol veľkou a určite nenahraditeľnou osobnosťou slovenskej kultúry. Len málo umelcov sa môže pochváliť takým širokým záberom pôsobnosti a talentom. Herec, spevák, dramaturg, zabávač, muzikant. On sa nimi nemal potrebu chváliť, lebo čas, ktorý mu ostal do poslednej minúty spotreboval svojimi ďalšími "záľubami".

Satelity, mobily, počítače, internet aj hry. Jaro Filip nimi žil a neváhal do toho pri každej príležitosti zaťahovať aj svoje okolie. Jeho záľuba v technológiách boli pre širokú verejnosť pomerne skrytou vášňou, no napriek tomu sa stal jedným z prvých propagátorov internetu a jeho výhod na Slovensku.

Povedali sme si preto, že kto iný, než mediálna škola by mala v tomto smere konať, a preto na FMK UCM vznikli postupne dve záverečné práce s cieľom zdokumentovať a uchovať to, čo nám po Filipovi ostalo. Prvým krokom je obnovenie a doplnenie webovej stránky www.jarofilip.sk.

Vďaka patrí všetkým ktorí podporili tento projekt, či už anonymne alebo svojím podpisom.

Ivan Leščák, Dodo Lopušek, Ján Gordulič, Adrian Schnierer, Petra Chebenová, Stefan Polgari, Ivan Leščák, Dodo Lopušek, Ján Gordulič, Adrian Schnierer, Petra Chebenová, Stefan Polgari, Daniel Petráš, Ján Markus, Juraj Stevcik, Vladimír Tomo, Ľubomir Čaňo, Jakub Ptačin, Lukas Fila, Michal Lenický, Peter Janička, Pavol Kyselica, Jakub Džmura, Vlado Čabák, Juraj Kahan, Milan Lajtoš, Silvia Lattová